DÍL 1 - 12.1. JAK SI DOBŘE PŘÁT

Přát si můžeme velké věci, které změní náš život, i drobnosti všedního dne. Dejte si tu práci a udělejte si seznam všech svých přání. Věnujte tomu minimálně jeden týden. Do seznamu zapisujte úplně všechna přání, která u sebe objevíte. Začněte s těmi, u kterých si umíte představit, že se splní, a věříte tomu. S každým z nich udělejte následující: 
 1. Nejprve je potřeba zjistit, co si vlastně vůbec přejete. Nejlepší je začít tím, že prozkoumáte, co si NEpřejete. Tím se vyjasní vaše mysl a můžete se soustředit na to, co opravdu chcete. Přání formulujte v pozitivní rovině. Například „Chci plynule jezdit na kole“ je pozitivní formulace,  a „Nechci padat z kola“ není pozitivní formulace. Pokud si budete přát toto druhé přání, výsledkem bude, že se vám zmaterializuje plno pádů na kole. V mysli si totiž při něm představíte pád z kola a ten vibruje do světa.
  Přání formulujte přesně a domýšlejte všechny dopady. Příkladem špatně formulovaného přání bylo, když jsme sestupovali z hory Aconcagua. Sestoupili jsme do vesničky, která neměla vlastní autobusovou stanici. Představoval jsem si, že k nám přijede autobus. Skutečně za pět minut přijel, ale ve vesničce končil! Správně jsem si měl přát a představovat si, jak vystupujeme v cílové stanici.
 2. K přání si vytvořte vizualizaci. Vizualizaci můžete dělat jen v představách, ale můžete ji podpořit i tím, že si ji zhmotníte v podobě obrázku, koláže z výstřižků, hudebního motivu apod. Vizualizace se dělá v přítomném čase: představuji si, že přání je již splněné a jak si ho užívám. Zvláště se soustřeďte na prožívání příjemných emocí spojených s realizací přání. Během dne si mnohokrát (klidně i stokrát denně) vizualizaci představujte do nejmenších detailů a doplňte ji o prožívání emocí.
  Pokud ve svém srdci nevěříte tomu, že by se přání mohlo splnit, je potřeba jej přeformulovat tak, aby vám rezonovalo i na srdeční frekvenci. Upravujte formulaci vašeho přání i jeho vizualizaci až do té doby, kdy si na otázku, zda si danou záležitost přejete z celého srdce, odpovíte „Ach, ano!“ Tehdy je vaše přání s největší pravděpodobností správně formulované.
 3. Nalaďte se na „příjem“. Důležité je nepochybovat. Jestliže neustále kontrolujete, zda se přání již plní, do vesmíru vysíláte pocit, že přání NENÍ splněné, a obavu, že se možná nesplní, a svět s ním rezonuje!. Každá pochybnost oddaluje až znemožňuje splnění přání. Proto důvěřujte tomu, že se přání postupně plní.
 4. Podnikněte nějakou akci, která vás přiblíží ke splnění přání. Například, když si přejete nový dům, začněte procházet inzeráty, zjistěte si podmínky financování, prohlížejte si domy a vybírejte takový, který by se vám líbil. Když se chcete přestěhovat nebo si najít byt, procházejte se v místech, kde byste chtěli bydlet, navštěvujte místní obchody a kavárny a chovejte se, jako byste už patřili mezi místní obyvatele. Nemusíte dělat velké věci; snažte se každý den udělat i jen něco malého, abyste se přiblížili ke splnění přání. 
  O tom, že pouhé přání nestačí a že je třeba vesmíru i trochu pomoci, vypráví vtip: Jeden Skot se po 30 let každý den modlil, aby vyhrál v loterii. Jednoho dne vyčítal Bohu, že přestože je ve svých modlitbách vytrvalý a usilovný, přání se mu neplní. Tehdy z nebe zahřměl hlas: „Pomohu ti, člověče, ale jdi a kup si aspoň jeden jediný los!“
 5. Nastavte si ve svém vědomí kukátko tak, abyste si splnění svého přání všimli. Vědomě pozorujte vše, co má s vaším přáním něco společného. Tento bod je kritický. Když nebudete vědomě dávat pozor, může vám například uniknout rozhovor u sousedního stolu v kavárně, kde si dva pánové povídají o domu k prodeji nebo o bytu k pronájmu, který splňuje přesně vaše požadavky. Současně si touto zaměřenou pozorností můžete například všimnout, že se přání splnilo u vašeho souseda. To je dobře! Radujte se, neboť přání se přiblížilo na dosah! Takže nezáviďte, ale pociťujte upřímnou vděčnost. Když se překlopíte do závisti, tak nejste na příjmu. Naopak vysíláte myšlenky, že přání u vás splněno není, a ty opět rezonují ve světě.

Pracujte se svými přáními uvážlivě. Přejte si věci, které pro vás mají opravdovou hodnotu. Formulujte svá přání pokud možno tak, aby prospěla vám i vaším blízkým a co nejširšímu množství dalších lidí. Čím více budete s vědomým přáním pracovat, tím rychleji a přesněji se budou plnit. Proto buďte pozorní k tomu, co si přejete, a k tomu, co vyjadřujete ve svých slovech – viz první dohoda ze Čtyř dohod dona Miguele Ruise (4)Žádné komentáře:

Okomentovat