DÍL 1 - 12. ZÁKON PŘITAŽLIVOSTI

Pravděpodobně jste již viděli film Tajemství nebo četli knihu od Rhondy Byrne Tajemství – The Secret (13). Vystupuje v ní několik lidí, kterým se podařilo v životě uspět (kniha je původně americká, a tak uspěli ti, kteří vydělali velké peníze). Postupně odhalují svůj způsob, jak se jim to podařilo. Všichni využili metodu, která je v knize nazvána Zákon přitažlivosti.

Zákon přitažlivosti není zákon ve vědeckém smyslu. Je to kombinace poznatků z moderní neurologie, částicové fyziky a duchovních praktik. Podvědomě jej používáme neustále. Jak to funguje?

Základem je zasazení semínka. V našem vědomí se zrodí nějaké přání – myšlenka na to, co bychom chtěli mít nebo zažít. Každá myšlenka je z pohledu neurologie vlna vzruchu, který se šíří po části mozkových buněk. Tato vlna září do prostoru jako „chvění o určité frekvenci“. Toto chvění si můžete představit jako tichý vysokofrekvenční „zvuk“, který se šíří prostorem z vašeho mozku.

Tento „zvuk“ rezonancí rozvibrovává svět kolem. Je to podobné, jako když zvuk zvonu z kostela rozvibruje vzduch kolem zvonice. Vibrace se šíří vzduchem až k tabulce okna, to se rezonancí rozvibruje do stejné frekvence a předá ji vzduchu uvnitř místnosti. Ten přijme vibraci a přenese ji dále až k bubínku ve vašem uchu. Díky tomu slyšíte zvuk zvonů i v zavřené místnosti. Všimněte si, že všechny předměty zůstaly po celou dobu na svém místě: zvon se jen kýval, ale blíž k vám se neposunul; stejně tak vzduch venku, tabulka skla v okně, vzduch uvnitř. Jen svojí vibrací šířily zvuk – „myšlenku“, kterou do světa vyslal zvon. Když je zvuk zvonu silný a „naladěný“ na vibrační vzorce tabulky skla, může se sklo zvukem rozvibrovat tak silně, až praskne. Tím zvon „zmaterializoval svoji myšlenku“.

Stejným způsobem působí myšlenka – přání v naší hlavě - na své okolí. „Celý svět“ začne postupně vibrovat naší myšlenkou. Naše přání se do něj „obtiskne“. Předměty, jevy a lidé, kteří jsou na tuto vibraci naladěni, začnou vibrovat, až se přání nakonec NĚKDE zmaterializuje. (V sekci o energii jsme si ukázali, že každá hmota je jen energie vibrující na nějaké specifické frekvenci.) A tady vyvstává první z důvodů, proč většině lidí, kteří viděli nebo četli Tajemství, zákon přitažlivosti nefunguje: aby zmaterializovaný objekt „našli“, musí mít správně nastavená kukátka svého vnímání (viz kapitola Pozornost), neboli nesmí si sami bránit v přijetí zmaterializované myšlenky tím, že špatně pracují s pozorností.

Druhým důvodem je skutečnost, že energetické pole našeho srdce, které je utvářeno našimi pocity a přesvědčeními, má několikanásobně větší „vibrační sílu“ než náš mozek a naše vědomí. Proto když si vědomě něco přejeme, ale naše srdce tomu nevěří, nebo si dokonce „říká“ pravý opak, pak se zmaterializuje to, co vibruje v energetickém poli srdce. Spíše než naše vědomá přání a myšlenky se tedy v našem životě materializují naše vnitřní přesvědčení. Chceme-li tedy využít zákona přitažlivosti, pak nestačí pracovat s vědomou myslí a s vizualizací, ale je třeba věřit z celého srdce.

Vesmír nerozlišuje, zda to, co vibruje naším mozkem, je pro nás dobré nebo špatné. On prostě vibruje „s námi“a příslušně naladěné věci, jevy či osoby se materializují a pozorovaně či nepozorovaně vstupují do našeho života. Materializace přání je tím rychlejší a silnější, čím pevnější a jasnější byl záměr našeho přání (obavy), čím více mu věříme a čím silnější emocí byl podbarven. Někteří duchovní mistři (např. Sajibaba) dokáží materializovat svá přání okamžitě. Nám ostatním vesmír odpovídá pomaleji. Naštěstí! Představte si, že by se ihned zmaterializovala každá naše myšlenka, každá naše obava a každý náš strach... Čím jsme emočně slabší a čím menší schopnost soustředit se máme, tím déle trvá, než se naše přání a obavy materializují. Pokud ale budeme své přání dostatečně dlouho opakovat, zaměřovat na něj naši pozornost a spojovat ho s nějakou silnější emocí, nakonec se materializuje. A opět platí, že vesmíru je lhostejné, zda je pro nás to, čemu věnujeme pozornost a energii, dobré či špatné. Lidé, kteří se považují za oběť, neustále se zabývají svými obavami a už dopředu se bojí všeho špatného a bolavého, si do života „přitahují“ právě tuto zkušenost, a toto jejich „přání“ se pak materializuje všude kolem nich.

Jakou sílu má pevná víra v určité přání, ukazuje příběh jednoho mého kamaráda. Již několik let se nacházel v dost velkých problémech – měl velké dluhy, které neustále narůstaly. Jednou dostal email a v něm byla informace, že vyhrál 92 milionů. Možná jste podobný email dostali také, a nejspíš jste mu nevěřili. Můj přítel mu uvěřil. Zatím nikomu nic neřekl a začal si rozmýšlet, co s miliony udělá. Splatí dluhy, koupí dům, vymění auto, podělí příbuzné … Seznam skončil, a stále zbývalo kolem 40 milionů. Tak ještě jednou. Postupně si vzpomněl na lidi, kteří mu v životě nějak pomohli. Na každého z nich připadla určitá částka. Stále peněz zbývalo. Tak utekl týden, a peníze měly pomalu přitéci na účet. A najednou zjistil, že je to celé past a že naopak lákají jeho, aby peníze utratil. Sen se zhroutil. Ještě že to nikomu neřekl! Až sem normální příběh, kterých asi znáte plno. Jenže teď začíná to zajímavé: Do týdne dostal nabídku nového pracovního místa a přišla první výplata v řádu sto tisíc. Další týden nečekaně zaplatil pán, se kterým se několik let soudili o prodej domu, a přišly peníze z nečekaného dědictví. Během čtvrt roku takto přitekl řádově milion. Takovou sílu mělo to, že kamarád týden věřil tomu, že je boháč a má miliony na rozdávání. Takovou sílu mělo to, že si udělal seznam svých přání a seznam lidí, kterým je vděčný. Možná náhoda, ale podobných příběhů jsem slyšel více.

Svět neustále vibruje přáními a obavami všech bytostí. Tyto vibrace se buď na sebe naladí, nebo se naopak ruší. Platí, že pozitivní myšlenky mají vyšší frekvenci vibrací než myšlenky negativní. Jakmile se nastavíme na tuto vyšší frekvenci, “objevíme” kolem sebe příjemné vjemy, pozitivní události a příležitosti. Svoji vlastní frekvenci můžeme zvýšit i tím, že budeme chodit světem s vnitřním i vnějším úsměvem a budeme se chovat přátelsky a láskyplně. Vyzkoušejte to! Rázem budete mít dojem, že lidé kolem vás jsou pohodovější a přátelštější, a dokonce vám úsměvy budou vracet.

Celá problematika zákona přitažlivosti je lépe než v Tajemství popsána např. v těchto knihách: John Assaraf a Murray Smith, Odpověď (14); Esther Hicks a Jerry Hicks, Sára – kniha třetí (15); Pierre Franckh, Zákon rezonance (16). V první knize je vysvětleno vědecké pozadí fungování zákona přitažlivosti a je zde praktický návod, jak vybudovat svoje vlastní úspěšné podnikání. Druhá kniha je určena pro děti a zákon přitažlivosti ukazuje velmi jednoduchým a pochopitelným způsobem. Zvláště pěkně ukazuje, jak se „bráníme“ přijetí výsledku tím, „že nejsme na příjmu“, a to obvykle proto, že spadneme do obav a strachů. Třetí kniha je populárně naučná a hodí se pro každého, koho toto téma zajímá.Žádné komentáře:

Okomentovat