DÍL 1 - 11.4. CVIČENÍ DOTEKU

Cvičení doteku není typ tělesného cvičení, na jaké jsme zvyklí. Jedná se o zvyšování schopnosti cítit své tělo i těla druhých lidí, a to prostřednictvím doteku prsty.


Zavřete oči a prsty se dotýkejte své hlavy. Postupně se dotkněte každého místa na hlavě. Střídejte jemný dotyk na hranici nedotyku, středně silný dotyk a dotyk silný až na hraně bolesti. Svoji pozornost mějte jak v konečcích prstů, tak uvnitř hlavy. Zkoumejte, jak dotyk cítíte v prstech i uvnitř. Vydržte minimálně 10 minut. Pak se dalších 10 minut dotýkejte obdobným způsobem celého svého těla, včetně dlaní, chodidel i pohlavních orgánů. Pokud máte partnera či přítele, kterého se můžete bezpečně dotýkat, po skončení dotýkání se sebe sama se dotýkejte navzájem. Napřed jeden druhého, a pak si to vyměňte. Začněte opět hlavou a po 10 minutách pokračujte zbytkem těla. Pokud je to pro vás oba bezpečné, dotýkejte se opět i pohlavních orgánů.

Cvičení opakujte minimálně po dobu 7 dní, lépe po dobu 40 dní. Uvidíte, jak dramaticky se změní vaše schopnost vnímat své tělo, jeho energii, zdraví či nemoc jednotlivých částí těla. Pokud můžete cvičit s druhou osobou, rozvine se u vás i schopnost vnímat u druhých lidí jejich tělo a jeho energii.

Převzato z knihy Herman Huarache Mamani, Kurandera (12).
Žádné komentáře:

Okomentovat