DÍL 1 - 11.3. CVIČENÍ BOLESTI

Občas se stává, že máme takzvanou „utkvělou myšlenku“. Stále dokola myslíme na to samé. Někdy je to něco pěkného, ale obvykle je to něco špatného. Třeba myslíme na věc, kterou bychom si chtěli koupit, ale nemáme na ni peníze. Případně ještě hůř, myslíme třeba neustále na to, jak bychom se někomu pomstili. Člověk v pozici oběti má často takovéto utkvělé myšlenky, mnohdy velmi sebedestruktivní. V těchto chvílích nám asi předchozí „jemné“ cvičení moc nepomůže. Musíme použít něco, co má větší sílu. V praxi se mi osvědčilo cvičení bolesti, které jsem nalezl v knize Paula Coelha Poutník – mágův deník (3).


Když nás přepadne nějaká destruktivní utkvělá myšlenka, která nás vnitřně trápí, zaryjme si nehet palce pod nehet prostředníčku. Když to uděláme opravdu pořádně, vyvolá to velkou fyzickou bolest. Po krátké chvíli tato bolest přiměje naši pozornost uvolnit utkvělou myšlenku a věnovat se fyzické bolesti. Ještě chvíli držíme nehet zarytý. Po uvolnění nehtů již v našem vědomí není po utkvělé myšlence ani stopy. Jakmile se utkvělá myšlenka vrátí, ihned znovu zaryjeme nehet palce pod nehet prostředníčku a cvičení opakujeme.


Je to velmi silná technika, která nám sice dočasně zničí a někdy až zakrvaví nehtová lůžka, ale zachrání nás před utkvělými myšlenkami, které by mohly napáchat mnohem větší škody. Na ošetření nehtových lůžek se dobře hodí tzv. tea tree oil, který koupíte v drogerii Rossmann nebo DM drogerii anebo v lékárně.Žádné komentáře:

Okomentovat