DÍL 1 - 19. ZÁVĚR

19.1. Tanec tvůrce

Postupně jsme doputovali až na konec prvního dílu knihy. Pokud jste prováděli všechna cvičení nebo alespoň některá z nich, pravděpodobně došlo ve vaší psychice a ve vašem nastavení k nějaké změně. Je na čase zkontrolovat si, kde jste. Velmi pravděpodobně se ve vás otevřela schopnost kreativity, schopnost tvořit, a možná již nejste tolik v pozici oběti. Je na čase zatančit váš Tanec tvůrce.

Stejně jako u Tance oběti si tanec můžete udělat sami s pomocí bubnu a mobilu, ale lepší je mít jako podporu někoho, kdo pro vás bude bubnovat. Opět je dobré si tento tanec nahrát na foťák nebo na mobil, abyste se k němu mohli někdy později vrátit.
Stoupněte si. Chvíli stůjte klidně, zhluboka dýchejte a poslouchejte svůj dech a přes dech se dostaňte ke svému srdci. Chvíli poslouchejte jeho tlukot. Začněte pomalu bubnovat rytmem vašeho srdce a nechte jej změnit se na rytmus vaší oběti, stejně jako na začátku této knihy. Až jej budete mít, naučte jej vaši podporu nebo si jej nahrajte na mobil, minimálně po dobu 10 minut, ale spíše déle, klidně i 30 minut.

Nechte ostatní (či mobil) hrát váš rytmus oběti. Zavřete oči a soustřeďte se do sebe. Vzpomeňte si na svoji oběť a začněte pomalu tančit svůj tanec oběti. Ponořte se do něj. Nechte své tělo volně se pohybovat podle toho, jak ho vede rytmus. Během tancování si vzpomeňte na Cvičení semene a nechte semínko a jeho klíčení, aby se projevilo a prolnulo se do tance. Pak si vzpomeňte na svoji energii, na dechová cvičení, a opět je nechte projevit v tanci. Vzpomeňte si, jak se otevírala vaše intuice, a opět ji nechte projevit v tanci. Vzpomeňte si na události ve vašich vztazích, které se odehrály od prvního kontaktu s touto knihou, a nechte ty vzpomínky vyjádřit se v pohybu vašeho těla. Vzpomeňte i na všechno, za co jste vděčni. Vzpomeňte na řádky ve vašem deníku vděčnosti, a opět je projevte pohybem v tanci. Uvědomte si, jak se váš tanec proměnil, jaké máte pocity, kolik máte energie. Velmi pravděpodobně již netančíte tanec oběti, ale tanec sebevědomého tvůrce, který tvoří svůj vlastní svět. Tvůrce, který vystoupil z trojúhelníku závislosti. Tvůrce, který si přeje události a věci do svého života, umí si je představit a přitáhnout si je. To jste vy.

Tanec tvůrce je vyvrcholením prvního dílu trilogie Cesta (ne)obyčejného člověka. Pokud jste většinu cvičení prováděli poctivě a dostatečně dlouho, většinou minimálně po dobu 28 nebo 40 dní, tak se u vás odehrála změna. Váš život vypadá jinak. V dalších dílech budeme zkoumat, jak se může váš život proměňovat dále. Postupně si začneme více do života pouštět To, co nás přesahuje. Na některá témata se podíváme podrobněji a z větší hloubky. I v dalších dílech bude potřeba nejenom číst, ale hlavně praktikovat.

Pokud praktikováním rad, cvičení a metod v této knize u vás vznikl prospěch, nezapomeňte prospěch ocenit a předat energii zpět, ať už k autorům nebo někam dál. Jak je uvedeno na začátku, tato kniha je zdarma pouze ke stažení J

Děkujeme za jazykovou korekturu Marii Theinerové.

Nechť vás Bůh požehná a provází vás vaším dalším životem.

Jan František Bím a Ingrid NěmečkováŽádné komentáře:

Okomentovat